cz en fr
MEC Hall MEC Hall MEC Hall MEC Hall
310
MEC Hall
Manchester
realizace 2018–2019
investor The University of Manchester
architekt Mecanoo
typ konstrukce modulová fasáda
typ stavby veřejná
objem zakázky fasádního pláště 250 mil. Kč a více

Univerzita v Manchesteru se rozhodla, že během následujících deseti let vybuduje pro své studenty, zaměstnance a návštěvníky špičkový univerzitní kampus. První fáze tohoto vizionářského konceptu zahrnuje Manchester Engineering Campus Development (MECD) s klíčovou osmipodlažní budovou MEC Hall, v níž budou interaktivní posluchárny i flexibilní laboratoře vybavené špičkovými technologiemi. Chybět nebudou ani učebny s kosmickým a leteckým simulátorem. Kompletní vnější opláštění budovy dodá Sipral.

„Z kampusu univerzity v Manchesteru (MECD) se stane dominanta, která oslavuje inženýrství v rámci prvního moderního města na světě. Po svém dokončení bude novým domovem pro čtyři strojírenské školy a dva výzkumné ústavy z Fakulty přírodních věd a inženýrství,“ uvádí architekti ze studia Mecanoo. „Náš návrh integruje architekturu s interiérem a okolní krajinou,“ komentují projekt, jenž si klade za cíl změnit způsob, jakým univerzita bude vzdělávat budoucí inženýry – hodlá jim poskytnout inspirativní, značně flexibilní špičkové prostředí pro výuku a výzkum.

MEC Hall je v rámci MECD jedním z klíčových prvků kontraktu v hodnotě 287 milionů liber generálního dodavatele Balfour Beatty. Sipral budově dodá kompletní vnější opláštění. Čistou konstrukci fasády s několika terasami budou tvořit zasklené a neprůhledné panely. Dělit je budou vertikální hliníkové boxy a na zakázku vyráběné profily.

„Velice nás těší, že na této unikátní veřejné zakázce opět spolupracujeme se společností Balfour Beatty. Díky tomu můžeme navázat na naši úspěšnou spolupráci z roku 2015, kdy jsme dodávali výjimečnou fasádu univerzitní budově The Diamond v Sheffieldu,“ říká výkonný ředitel Sipralu Radim Koštial a dodává: „Montážní práce zahájíme na stavbě v červenci 2018 a dokončit bychom je měli během následujících 17 měsíců.“