Campus Office Park A

Campus Office Park A
Brno
[ 264 ]

realizace 2009
investor AIG/Lincoln
architekt A Plus
typ konstrukce komplexní dodávka obvodového pláště, rastrová fasáda, modulová fasáda, vnější obklady, protipožární konstrukce, přístupové systémy
typ stavby administrativní
generální dodavatel Porr (Česko)
objem zakázky fasádního pláště 50–99 mil. Kč

Campus Science Park je součástí rozsáhlého projektu v západní části města Brna. Celý areál zahrnuje univerzitní kampus Masarykovy univerzity, nákupní centrum Campus Square a kancelářské budovy Campus Science Park. Campus Square a Campus Science Park jsou součástí nově vznikajícího projektu The Campus, jehož developerem je společnost AIG/Lincoln.

Campus Office Park A

Areál je situován v městské části Brno – Bohunice. V těsném sousedství areál navazuje na fakultní nemocnici v Bohunicích a Moravský zemský archiv. Dobrou dopravní dostupnost zajišťuje přivaděč k dálnici D1.

Campus Office Park A

Campus Science Park je rozdělen do několika budov, které po svém dokončení, spolu s Moravským zemským archivem, vytvoří uzavřené náměstí. Aktuálně jsou dokončeny budovy A a B, další budovy jsou ve fázi příprav.

Campus Office Park A

Budova A byla realizována v letech 2008–2009, budova B byla realizována v letech 2011–2012. Půdorys objektu budovy A, která přímo navazuje na objekty obchodního centra Campus Square, je pravoúhlý do písmene H. Objekt B navazuje na objekt A a půdorysně představuje tvar písmene T. Oba objekty mají šest nadzemních pater a dvě patra podzemní.

Hlavní část fasád obou objektů představuje modulová fasáda. Celkový rozsah dodávky modulů na obou částech činí cca 10 000 m2. Základním prvkem je modul o rozměrech 1,5 x 3,8m zasklený izolačním dvojsklem. Neprůhledné části modulů jsou osazeny smaltovaným sklem, které je na západních fasádách v místě vstupů opatřeno vzorováním. Třetina fasádních modulů je opatřena vyklápěcím oknem, které je osazeno v horní části modulu. Ve vstupech do objektů jsou v modulech osazeny mechanické celoprosklené karusely a dvoukřídlé dveře.
V suterénních patrech, na východní straně obou objektů, jsou provedeny rastrové fasády. Celkový rozsah dodávky na obou částech činí cca 800 m2. Fasáda je zasklena izolačním dvojsklem o maximální velikosti 3,5 x 2,5 m. Ve vstupech do prodejních jednotek v suterénu jsou instalovány trojkřídlé skládací dveře, které zároveň umožňují vjezd nabízených aut do autosalonu.

Součástí realizace je rovněž dodávka protipožární stěny, v 1. pp a 1. np mezi objektem A a nákupním centrem v celkovém rozsahu cca 125 m2. Stěna je zasklena požárně odolným sklem a je doplněna o vodní skrápění, které se aktivuje v případě požáru.