Škoda Auto

Škoda Auto
Mladá Boleslav
[ 325 ]

realizace 2021–2024
investor Volkswagen Group Real Estate Czech Republic
architekt ATP Wien Planungs
typ konstrukce okna, bondový obklad, rastrové fasády, vč. protipožárních, světlík, spojovací mosty, střešní nástavby z tepelně izolačních panelů, designové lamely
objem zakázky fasádního pláště 250-499 mil. Kč

Automobilka Škoda Auto v Mladé Boleslavi vybudovala své nové administrativní centrum. Jedná se o soubor čtyř vzájemně propojených kancelářských budov umístěných v předzávodním prostoru areálu automobilky u 11. brány celého komplexu. Všechny budovy mají jedno podzemní a šest nadzemních podlaží. Poskytnou pracovní prostory pro více než 1 700 osob. Součástí realizace projektu je nádvoří a parkoviště, které současnou kapacitu zvyšuje na celkem 724 míst.

Škoda Auto

Sipral budovám dodává kompletní opláštění. Fasáda všech čtyř budov je složená z uzavřené rámové hliníkové konstrukce s bondovými obklady v bílé a antracitové úpravě. Dekorativní designový prvek tvoří perforovaný plech a zvlněný ohýbaný hliníkový obklad. Osazena jsou dvojitá okna se středovým sloupkem s jednou otvíravou částí a vnější žaluzií. Součástí dodávky jsou i parapety a meziokenní pilíře v černé barvě. Přízemí a spojovací můstky formuje rastrová fasáda. Sipral také dodává drobné konstrukce v podobě skleněného světlíku uprostřed nádvoří, technické klopy na odvětrání kouře a hliníkový obklad střešních nástaveb. Druhovost se odvíjí od členitosti fasády, kterou tvoří přechody s hloubkovými i výškovými rozdíly a specificky ohnutá nároží.

Škoda Auto