Pema Truck Centrum

Pema Truck Centrum
[ 74 ]

realizace 1996
investor Pema Truck
typ konstrukce rastrová fasáda, strukturální fasáda, rámové konstrukce, vnější obklady
typ stavby administrativní
generální dodavatel Metrostav
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Obchodně servisní centrum Pema Truck Centrum Zdiby se nachází severně od Prahy u dálnice na Teplice. Architektonické řešení celého areálu je střídmé a odpovídá jeho technickému charakteru.

Pema Truck Centrum

Všechny navzájem propojené objekty jsou úzké, většinou jednopodlažní (servisní a opravárenské haly) nebo dvoupodlažní (administrativní části) a jsou buď výrazně prosklené, nebo jejich fasády tvoří celoskleněné fasádní pláště.

Pro vlastní opláštění jednotlivých objektů firma Sipral použila systémy firmy Schüco. Dominantní plochy, které jsou provedeny ze strukturálního systému FW 5036, se střídají s menšími plochami ze systému FW 50 s viditelnými vnějšími lištami. Celému areálu, který je barevně řešen v kombinaci modré a bílé barvy, odpovídá typ skla fasád, a to modrý Stopsol Supersilver Dark Blue.

Zajímavým technickým prvkem je celoskleněné opláštění výstavní haly nákladních automobilů a kamionů značky Volvo. Rozměrům celé haly i vlastních exponátů vnitřně odpovídá i výkladové zasklení izolačními dvojskly o rozměrech 2,5 x 5 m.

Po dokončení stavby lze říci, že firma Sipral přispěla svým dílem k úspěšné realizaci tohoto areálu uprostřed krajiny.