Chemoprojekt - nová budova

Chemoprojekt - nová budova
Praha
[ 109 ]

realizace 1998
investor Chemoprojekt
typ konstrukce komplexní dodávka obvodového pláště, rastrová fasáda, rámové konstrukce, vnější obklady, protipožární konstrukce, atypické konstrukce
typ stavby administrativní
generální dodavatel Ko - Velkon
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Se svým rozvojem řeší firmy potřebu nových a moderních administrativních prostor, které by vyhovovaly evropským trendům a důstojně reprezentovaly svého vlastníka před obchodními partnery.

Chemoprojekt - nová budova

Vnější plášť nové budovy, která je s původní budovou propojena krytým tubusem, tvoří polostrukturální fasáda s rámovými okny na západní, jižní a východní straně. Na okna byl použit systém Schüco FW 50, z něhož je vytvořen také prosklený světlík ve stropě ve tvaru čtyřbokého jehlanu o výšce 3 metry.

Chemoprojekt - nová budova

Hlavní vstup je tvořen subtilní prostorovou ocelovou konstrukcí zastřešenou polostrukturální fasádou Schüco, pod kterou se nachází vstupní karusel. Součástí realizace byla i velká prosklená markýza o rozloze cca 50 m2.

Bezpečnost je zajištěna použitím protipožárních stěn a uzávěru ABS, doplněných požárním únikovým schodištěm – ocelovou konstrukcí se strukturovanými prvky Schüco FW 50.