Fastherm - rekonstrukce sídla

Fastherm - rekonstrukce sídla
Praha
[ 133 ]

realizace 1999
investor Fastherm
architekt D.A. Studio
typ konstrukce rastrová fasáda, rámové konstrukce, atypické konstrukce
typ stavby administrativní
generální dodavatel Betostav
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Bývalé sídlo společnosti Fastherm zabývající se distribucí tmelů, těsnění a kotevní techniky se nachází v Úvalské ulici v Praze 10. Prostory původní továrny byly v minulosti několikrát nevhodně upraveny, investor proto přistoupil k celkové rekonstrukci objektu, která spočívala kromě administrativního zázemí i v rekonstrukci skladů a výrobních prostor.

Fastherm - rekonstrukce sídla

Během rekonstrukce došlo k doplnění exteriéru stavby prosklenou fasádou vedoucí do dvora, novými hliníkovými okny, pozinkovanou sendvičovou konstrukcí střechy a dlouhým střešním světlíkem, který přivádí do interiéru denní světlo. V interiéru byla vybudována nová dřevěná podlaha, lexanové či sádrokartonové příčky a skleněné zábradlí.

Fastherm - rekonstrukce sídla

Sipral byl dodavatelem veškerých otvorových výplní a to nových oken, střešního pultového světlíku, dveří a celoprosklené fasády kanceláří umístěné v přízemí, která navazuje na dvůr objektu. Tato fasáda nemá žádné otvíravé prvky a její pevné zasklení tvoří velkoplošná izolační dvojskla. Do interiéru Sipral dodal posuvné interiérové příčky tvořené hliníkovým rámem a výplní deskou z polykarbonátu. Tyto příčky v pevném provedení atypické dělící konstrukce oddělují např. i sociální zázemí. Součástí dodávky byly rovněž další atypické prvky jako např. skleněné umyvadlo nebo prosklené zábradlí.