I.S.C. Muzo

I.S.C. Muzo
Praha
[ 144 ]

realizace 1999–2000
investor Muzo
architekt D3A
typ konstrukce komplexní dodávka obvodového pláště, rastrová fasáda, bodová fasáda, strukturální fasáda, rámové konstrukce, vnější obklady, protipožární konstrukce, systémy stínění, přístupové systémy, atypické konstrukce
typ stavby administrativní
generální dodavatel IPS, závod 10
objem zakázky fasádního pláště 100–149 mil. Kč

Sipral realizoval na stavbě tohoto bez nadsázky "domu druhého tisíciletí" dodávku vnějšího opláštění budovy, vnitřních skleněných příček, dřevěných obkladů, vnějších a vnitřních schodišť a některých dalších architektonických prvků.

I.S.C. Muzo

Vnější opláštění budovy je řešeno celoskleněnou zavěšenou fasádou s vertikální hliníkovou sloupkovou konstrukcí z profilů Schüco FW 50. Zasklení je provedeno čirým izolačním dvojsklem, vodorovné konstrukce jsou pak zakryty neprůhledným pásem ze smaltovaného skla, na kterém se opakuje, stejně jako i na dalších plochách v budově, motiv zvětšeného tištěného spoje. Na jižní, východní a západní straně budovy jsou součástí fasády vnější hliníkové žaluzie, které jsou automaticky centrálně ovládány a jsou architektonicky řešeny tak, že vlastně mění vzhled budovy při pohledu z vnějšku. Na severní straně je osazeno kruhové ocelové únikové schodiště. To se otáčí kolem děrovaného sloupu s uvnitř umístěným neonem a je chráněno svislým skleněným zábradlím.

I.S.C. Muzo

Interiéru vévodí centrální schodiště se skleněnými stupni s vypískovanými protiskluzovými prvky ve tvaru tištěného spoje. Vnitřní skleněné příčky, kterých je téměř 2600 m2, jsou složeny ze skleněných panelů s osazenými dveřmi. Specialitou byla vnitřní zimní zahrada ve tvaru části oválu, která prochází přes 3 nadzemní patra až nad úroveň střechy a je tvořena bezrámovou konstrukcí z lepeného bezpečnostního skla.

Dodávka dřevěných obkladů byla v rozsahu více než 800 m2.