Červený Vrch

Červený Vrch
Praha
[ 171 ]

realizace 2000–2001
architekt Šafer Hájek Architekti
typ konstrukce rámové konstrukce, systémy stínění, atypické konstrukce
typ stavby rezidenční
generální dodavatel Skanska - Stav
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Po dokončení výstavby bytových domů v lokalitě Červený vrch se Sipral podílel na projektu střešního bytu v nástavbě jednoho z nových bytových domů v sousedství Divoké Šárky. Vysokometrážní atypický střešní byt disponuje velkou terasou orientovanou na jižní a západní stranu.

Červený Vrch

Sipral byl dodavatelem veškerých otvorových výplní oken a dveří, jednalo se o hliníková okna ložnice, kuchyně, pokoje a sociálního zařízení na severní a východní straně objektu a o prosklené stěny na terasy, včetně výstupů na terasu, realizovaných pomocí posuvných hliníkových dveří s velkoplošnými skly. Vzhledem k tomu, že terasa střešního bytu tvoří zároveň střešní plášť bytů umístěných v nižších podlažích, byly kladeny velmi vysoké požadavky na správnou realizaci hydroizolačního dotěsnění, které bylo jedním z nejnáročnějších úkolů.

Červený Vrch

V interiéru bytu byla vytvořena celoskleněná posuvná stěna oddělující obývací pokoj a kuchyň. Nejzajímavější práce proběhla ve vstupní části bytu, kde byla instalována konstrukce strukturálně zasklená skly na celou výšku podlaží, kterou kryje celoprosklený světlík. Tato konstrukce vytvořila prostorný skleník – tropicárium, určený pro pěstování tropických rostlin.