cz en fr
Hotel Europort Hotel Europort Hotel Europort
240
Hotel Europort
Praha
realizace 2006
investor ECM Airport Center
generální dodavatel Sdružení Metrostav a PSJ holding
architekt A.D.N.S. production
typ konstrukce rastrová fasáda, rámové konstrukce, vnější obklady, systémy stínění
typ stavby hotel
objem zakázky fasádního pláště 50–99 mil. Kč

V areálu letiště Praha Ruzyně realizoval Sipral kompletní dodávku obvodového pláště. Jedná se o budovu hotelu provozovaného řetězcem Mariott a budovu patrových garáží funkčně spojenou s hotelovou částí.  Architektonicky nejzajímavější a zároveň technicky nejnáročnější je část severní prosklené fasády (naproti starému terminálu) a proskleného atria s pilovitou střechou a světlíky připomínající tovární halu.
Obvodový plášť objektu (východ, jih a západ) je tvořen z větší části opláštěním kompozitními deskami se skrytou konstrukcí, dále okny hotelových pokojů ze systému Schuco a rastrových fasád tvořících výkladce obchodních ploch v přízemí a 1.patře hotelové části objektu.  Severní část fasády je navržena jako celoskleněná kotvená přímo k ocelové konstrukci systémem firmy Schüco. Tento systém klade velké nároky na rovinnost podkladní ocelové konstrukce a neumožňuje téměř žádnou její nepřesnost. Na prosklenou plochu hlavní fasády volně navazuje velká markýza nad hlavním vstupem do objektu tvořená obkladem ze samostatných skleněných výplní z pískovaného skla.
Sipral dále dodával kompletní zastřešení atria (mimo nosné ocelové konstrukce). Toto zastřešení kombinuje svislé a vodorovné světlíky a neprůhledné zastřešení vlnitým trapézovým plechem v barvě fasády. Součástí atria je dodávka mycího systému vodorovných světlíků.
Uvnitř objektu a také po jeho obvodě byly dodány v rámci opláštění nebo i samostatně automatické posuvné dveře (některé i s požární odolností), karusel a posuvná vrata.