cz en fr
AB Kotorská AB Kotorská AB Kotorská
274
AB Kotorská
Praha
realizace 2011
investor Ipsal C.R.
architekt Investing
typ konstrukce rastrová fasáda, rámové konstrukce
typ stavby obchodní
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Nové sídlo společnosti IPSAL C.R. s.r.o. v Praze na Pankráci vzniklo citlivou rekonstrukcí přibližně padesát let starého objektu. Dvoupodlažní budova v duchu socialistického realismu byla postavena počátkem 60. let jako občanská vybavenost sídliště Pankrác II. Stavba byla původně uvedena do trvalého užívání s účelem distribuce a služeb pro národní podnik ČTK – Pressfoto, v průběhu let byla používána jako pošta či později administrativní budova.

Po celkové rekonstrukci je nyní v přízemí vzorková prodejna podlahovin se zázemím a jednací místností, v suterénu administrativní prostory, sklady a garáž.

Sipral se na tomto projektu podílel dodávkou veškerých rastrových fasád, rámových konstrukcí oken a dveří, skleněné markýzy nad vstupem, vnitřních celoskleněných příček a vnitřního schodiště.

Rastrové fasády v 1NP jsou ze systému Schüco FW50, se vsazenými výklopnými okny ze systému Schüco AWS70hi a dveřmi ze systému Schüco ADS70hi. Na rámové konstrukce v otvorech v prvním podzemním podlaží byl použit tentýž systém.

Interiérové celoskleněné příčky, které tvoří zádveří u vstupu, zasedací místnost a ohraničují vstup na schodiště, jsou z jednoduchého tepelně tvrzeného skla na celou výšku podlaží. Do příček jsou vsazené celoskleněné dveře s kováním Dorma.

Mezi přízemím a prvním podzemním podlažím dodával Sipral interiérové schodiště s ocelovou nosnou konstrukcí a skleněnými stupnicemi. Stupnice jsou ze skla vrstveného přes mléčnou fólii, sklo je opatřeno protiskluzovou úpravou.