cz en fr
Západní tribuna stadionu Sparta Západní tribuna stadionu Sparta Západní tribuna stadionu Sparta
6
Západní tribuna stadionu Sparta
Praha
realizace 1994
investor Sparta
generální dodavatel Metrostav
typ konstrukce komplexní dodávka obvodového pláště, rastrová fasáda, strukturální fasáda, rámové konstrukce, atypické konstrukce
typ stavby veřejná
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Dokladem, že skleněné fasády mají velmi široké uplatnění, je právě tato jejich aplikace. Firma Sipral dodala na rekonstruovanou tribunu, která půdorysně opisuje oblouk o velkém poloměru, kompletní opláštění vlastní fasády.

Požadavkům investora nejvíce vyhovoval fasádní systém Hueck KF 60 s otevíravými výplněmi Hueck 2.1. Modrá barva dominující celé rekonstrukci ladí s použitým sklem Stopsol Supersilver Dark Blue od firmy Glaverbel, které zde bylo použito zřejmě poprvé v ČR.

Záměrem architekta při rekonstrukci stadionu bylo maximálně využít západní tribunu a umístit zde zázemí pro hráče a návštěvníky. Firma Sipral proto v rámci rekonstrukce dodala na tribunu vnitřní prosklené příčky, posuvné dveře s pískovaným sklem, střídačky pro hráče, nástupní tunel a provedla prosklení čestné lóže. Všechny tyto konstrukční prvky a další komponenty napomohly vytvořit na zrekonstruované tribuně Sparty příjemné prostředí pro hráče i diváky.