cz en fr
Chemoprojekt - nová budova Chemoprojekt - nová budova Chemoprojekt - nová budova
109
Chemoprojekt - nová budova
Praha
realizace 1998
investor Chemoprojekt
generální dodavatel Ko - Velkon
typ konstrukce komplexní dodávka obvodového pláště, rastrová fasáda, rámové konstrukce, vnější obklady, protipožární konstrukce, atypické konstrukce
typ stavby administrativní
objem zakázky fasádního pláště 0–49 mil. Kč

Se svým rozvojem řeší firmy potřebu nových a moderních administrativních prostor, které by vyhovovaly evropským trendům a důstojně reprezentovaly svého vlastníka před obchodními partnery.

Vnější plášť nové budovy, která je s původní budovou propojena krytým tubusem, tvoří polostrukturální fasáda s rámovými okny na západní, jižní a východní straně. Na okna byl použit systém Schüco FW 50, z něhož je vytvořen také prosklený světlík ve stropě ve tvaru čtyřbokého jehlanu o výšce 3 metry.

Hlavní vstup je tvořen subtilní prostorovou ocelovou konstrukcí zastřešenou polostrukturální fasádou Schüco, pod kterou se nachází vstupní karusel. Součástí realizace byla i velká prosklená markýza o rozloze cca 50 m2.

Bezpečnost je zajištěna použitím protipožárních stěn a uzávěru ABS, doplněných požárním únikovým schodištěm – ocelovou konstrukcí se strukturovanými prvky Schüco FW 50.