Londýnská čtvrť Nine Elms mění svou tvář i díky Sipralu

Londýnská čtvrť Nine Elms mění svou tvář i díky Sipralu

22. ledna 2018 – „Uhlí, říční bahno a struska na kalhotách …. Bude to asi nějaká továrna u řeky. Na loktech a pažích je krev… A není lidská… Queens Heightská jatka! Továrna u řeky. Skvěle Watsone, ta oblast, kterou hledáme, je Nine Elms!“ říká Robert Downey Jr. coby Sherlock Holmes ve stejnojmenném filmu z roku 2009.


Dříve ponurá průmyslová čtvrť se ale mezitím dramaticky změnila. Bahno i jatka jsou pryč a místo nich se tu tyčí mnohopodlažní obytné budovy, Temži lemují promenády a parky a dopravní dostupnost historického centra zajišťuje kromě rybářských lodí i systém bezobslužné hromadné dopravy Docklands Light Railway.

Jedním z nově budovaných objektů je i Nine Elms Point, na kterém se Sipral podílí dodávkou a montáží fasádních plášťů tří obytných věží. Zatímco ve druhém dokončeném a předaném bloku K se již bydlí, na posledním nejvyšším bloku G (38 pater) pokračuje montáž. „Na konci ledna jsme montovali kotvení v šestnáctém patře a moduly osazujeme hned ve čtyřech patrech najednou o dvě podlaží níže. Synchronizace s předvýrobou je nastavena tak, že máme vyrobeny moduly až do 18. patra,“ upřesňuje vedoucí projektu Josef Juráš. Montáže modulů bychom podle předpokladu měli zvládnout do konce roku 2018.