pařížská U Arena s fasádou od SIPRALu otevírá své brány sérií koncertů The Rolling Stones

pařížská U Arena s fasádou od SIPRALu otevírá své brány sérií koncertů The Rolling Stones

12. října 2017 – Celkem třemi koncerty zakončí legendární rocková skupina své turné No Filter v pařížské U Areně, která tím naopak oficiálně zahájí svůj provoz. SIPRAL multifunkční stadion mimo jiné obložil dekorativními šupinami a v minulém týdnu obstál i v náročných testech požární bezpečnosti.


Speciální komise zveřejnila 29. září 2017 oficiální výsledek požárně bezpečnostní technické inspekce, jejímž úkolem bylo prověřit všechna bezpečnostní zařízení stavby nového multifunkčního ragbyového stadionu, tzv. U Areny, v pařížské čtvrti Nanterre. Komise během těchto zkoušek prověřovala celkové zajištění bezpečnosti celé budovy, zejména požární systémy, požární otvírky, otvírky pro odvod kouře a přívod vzduchu.

V rámci požární bezpečnosti SIPRAL stavbě dodával speciální posuvné dveře, jež jsou součástí vybraných obkladových šupin (tzv. shellů). Dveře jsou dále napojeny na požární lávky vedoucí z a do vnitřních prostor arény. V těchto náročných a přísných testech SIPRAL obstál na výbornou.

I práce v interiéru ragbyového stadionu se nezadržitelně chýlí ke konci. Kromě vybavení vnitřních místností dostala hrací plocha nový umělý trávník, na němž bude hrát své zápasy ragbyový tým Racing 92. Příští týden se halou rozezní zpěv Micka Jaggera a nástroje legendárních „Stounů“, kteří pařížskou U Arenu pokřtí a divákům nabídnou hned tři vystoupení 19., 22. a 25. října 2017. Přečtěte si komentář Ondřeje Bezra v Lidových novinách z 25. září 2017, který hledá odpověď, proč od posledního koncertu The Rolling Stones v České republice uplynulo už více než 3700 dnů.

U Arena v číslech

Délka realizace: více než 3,5 roku

Výše investice: 350 milionů eur

Plochy: 117 000 m2

Kapacita diváků: 32 000 (ragbyový zápas) 40 000 (koncertní uspořádání)