V minulém týdnu jsme se zučastnili 17. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů

V minulém týdnu jsme se zučastnili 17. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů

V minulém týdnu proběhla 17. národní konference České komory lehkých obvodových plášťů (ČKLOP), která nesla název Fasády 2024 – konstrukce, klima, legislativa.

Témata příspěvků a diskuzí se věnovala pozitivnímu ekonomickému dopadu výstavby na příjmy do státního rozpočtu, legislativním opatřením směřujícím k ochraně klimatu při současné snaze vytvořit unikátní stavbu s originálním designem a uhlíkové stopě, kterou každá stavba zanechává, novým technologiím opláštění s využitím dřeva nebo novým postupům s využitím HPC betonu.

Konference se konala za účasti široké řady odborníků – ať už developerů a investorů, projektantů, architektů, výrobců stavebních komponentů, či dodavatelů finálních lehkých obvodových plášťů, mezi které patří Sipral.

Mezi řečníky vystoupil i předseda představenstva Sipralu i komory Leopold Bareš, který prezentoval naše technická řešení fasády na nedávno dokončeném projektu Masaryčka od Zaha Hadid Architects. Mimo jiné popsal základní koncept výroby a instalace plechových tvarovek kýlu, počínaje jejich náročným designem a návrhem, automatizaci návrhu, výrobu a 3D kontrolu tvaru.

V rámci odpolední panelové diskuze pak s dalšími odpovídal na vznesené dotazy.

Jsme rádi, že jsme mohli jako Sipral i jako jeden ze zakladatelů ČKLOP přispět k informativně nabitému programu letošní konference a již nyní se těšíme na další ročník.