cz en fr

Londýnská čtvrť Nine Elms mění svou tvář i díky Sipralu

22. ledna 2018 – „Uhlí, říční bahno a struska na kalhotách …. Bude to asi nějaká továrna u řeky. Na loktech a pažích je krev… A není lidská… Queens Heightská jatka! Továrna u řeky. Skvěle Watsone, ta oblast, kterou hledáme, je Nine Elms!“ říká Robert Downey Jr. coby Sherlock Holmes ve stejnojmenném filmu z roku 2009. 


Dříve ponurá průmyslová čtvrť se ale mezitím dramaticky změnila. Bahno i jatka jsou pryč a místo nich se tu tyčí mnohopodlažní obytné budovy, Temži lemují promenády a parky a dopravní dostupnost historického centra zajišťuje kromě rybářských lodí i systém bezobslužné hromadné dopravy Docklands Light Railway.

Jedním z nově budovaných objektů je i Nine Elms Point, na kterém se Sipral podílí dodávkou a montáží fasádních plášťů tří obytných věží. Zatímco ve druhém dokončeném a předaném bloku K se již bydlí, na posledním nejvyšším bloku G (38 pater) pokračuje montáž. „Na konci ledna jsme montovali kotvení v šestnáctém patře a moduly osazujeme hned ve čtyřech patrech najednou o dvě podlaží níže. Synchronizace s předvýrobou je nastavena tak, že máme vyrobeny moduly až do 18. patra,“ upřesňuje vedoucí projektu Josef Juráš. Montáže modulů bychom podle předpokladu měli zvládnout do konce roku 2018.

Londýnská čtvrť Nine Elms mění svou tvář i díky Sipralu - 1
Londýnská čtvrť Nine Elms mění svou tvář i díky Sipralu - 2